2 lutego 2017

Na pamiątkę narodzin

Narodziny nowego członka rodziny to szczególne wydarzenie. Wiąże się z ogromnymi emocjami i zmianą funkcji pełnionych w społeczności rodzinnej. Ktoś staje się mamą, tatą, ktoś inny zostaje babcią, wujkiem, ciocią, a choćby bratem czy siostrą - sami chyba przyznacie, że są to niebagatelne zmiany. A wszystko za sprawą maleńkiej, nieświadomej niczego istoty...
Jednakże emocje szybko opadają i zastępują je nowe. Warto więc pomyśleć o pamiątce, która pozwoli przywrócić je nawet po długich latach.

Kartki z okazji narodzin


zawierające atrybuty charakterystyczne dla czasów wczesnego dzieciństwa, utrzymane w subtelnej, pastelowej kolorystyce, doskonale sprawdzą się w tej roli. Ażurowe koronki sprawiają wrażenie lekkości, delikatności, do tego świetnie współgrają z drobnymi różyczkami. Do wykonania niżej prezentowanych kartek z okazji narodzin posłużyły mi papiery LemonCraft. Kolekcje "Dom Róż" i  "Sercem Malowane" są idealne do również do tworzenia niewielkich form.

Różowa kolorystyka, charakterystyczna dla przedmiotów przeznaczonych dla małych dziewczynek, została przełamana grafiką wózka w stylu vintage. Poszczególne warstwy papieru skleiłam za pomocą taśmy dystansowej, zwiększając wrażenie przestrzeni, lekkości. Nie zabrakło maszynowych przeszyć, bez których moje prace wydają mi się niepełne.


Prace utrzymane w romantycznym stylu, świetnie uzupełniają elementy odciśnięte w foremkach silikonowych. Ja używam do nich masy papierowej w lekko "przybrudzonym" odcieniu bieli. Doskonale komponuje się to z papierami LemonCraft. Do kartek z okazji narodzin doskonale sprawdzą się odciski dziecięcych stóp lub rączek, a także elementy ubioru, które już wcześniej pojawiły się na moim blogu w kilku pracach.


Wykorzystane materiały: papiery Lemoncraft "Dom Róż", papiery Lemoncraft "Sercem malowane"; róże Wild Orchid Crafts; masa papierowa Darwi Extra Light; foremka silikonowa ramka Martha Steward; wykrojniki: Prima "serwetka paryska", liście Memory Box, border z kratką Marianne Design, ażurowe liście Creative Expressions, Scalloped Borders Two Spellbinders; półperełki; papier na bazę kartki Olin ecru 300g.

Bardzo się cieszę, że takie delikatne, pełne koronek prace, wciąż znajdują swoich zwolenników, bo w takim stylu tworzy mi się najlepiej.

4 komentarze:

  1. Przepiękne! Ta pierwsza zdecydowanie skradła moje serducho, jest niesamowita. Druga też śliczna, te stópki są przeurocze :D
    Pozdrawiam cieplutko :*

    OdpowiedzUsuń
  2. Jejku, jakie one są piękne! Naprawdę -cudowne!

    OdpowiedzUsuń