30 stycznia 2017

Z elementami stylu couture

Dziś przyszedł dzień mojego pożegnania z blogiem Paper Passion. Czas płynie nieubłaganie, wydawało się, że rok to bardzo dużo, a tymczasem zleciało nie wiem kiedy. Koniec współpracy nie oznacza końca wykorzystywania papierów Paper Passion w moich pracach. Do wielu z nich bardzo się przyzwyczaiłam, choćby do kolekcji "Beżowej", z której wykonałam swoje pożegnalne prace.

Patchworkowe tłoprezentuje się doskonale, wykonane z różnych odcieni tego samego koloru i jest częste w pracach wykonanych w stylu couture. W moich kartkach zawarłam pewne elementy tego stylu. Między innymi starałam się jak najbardziej upodobnić papier do tkaniny. Aby to osiągnąć postanowiłam połączyć poszczególne elementy maszynowymi przeszyciami. Dodatkowo tłoczenie sprawiło, że papier stał się jakby "mięsisty" i bardziej elastyczny.
Kartki ozdobiłam bardzo dużymi kwiatami, również z tych samych papierów. Skomponowałam je z ramkami wykonanymi przy użyciu stempli i puchnącego pudru do embossingu, który świetnie imituje mechatą tkaninę. Styl couture to obecność pasmanteryjnych dodatków, koralików, elementy haftu. W mojej pracy również ich nie zabrakło.Pozdrawiam serdecznie

1 komentarz: