22 stycznia 2017

Eleganckie pudełko z opakowania po czekoladkach - kurs

Jak zdążyliście już zapewne zauważyć, recycling nie jest moją najmocniejszą stroną i raczej nie spotykacie tu tego typu projektów. Jednakże poszukując pomysłu na swoją pierwszą inspirację dla LemonCraft, postanowiłam stworzyć coś niestandardowego. Mam nadzieję, że efekt moich poszukiwań spodoba się Wam.

Na mój warsztat trafiły pudełka po słodyczach. Jeśli lubicie łakocie, to pewnie nieraz mieliście rozterkę, co później zrobić z opakowaniem. Wyrzucić trochę żal, trzymać na półce też niezręcznie, tym bardziej, jeśli po słodkiej rozpuście przychodzi czas na opamiętanie i wyrzuty, ile to dodatkowych centymetrów w biodrach. Nie ma innego wyjścia, jak coś z nim wykombinować!

Po krótkim namyśle postanowiłam zmienić opakowanie po czekoladkach w eleganckie pudełko. Wykorzystałam do tego celu szary papier pakowy oraz papiery i dodatki LemonCraft. Tutorial krok po kroku znajdziecie na firmowym blogu >> TUTORIAL. A tutaj zamieszczam kilka zdjęć obrazujących efekty tej przemiany:


Najbardziej popularny kształt pudełka po czekoladkach nie powinien nastręczać trudności podczas oklejania.Papier pakowy szczelnie zakleja kolorową tekturą pudełka, tworząc świetną bazę do dalszej pracy. Dodatkowo wpływa na wzmocnienie przedmiotu.


Drugie pudełko, którym się zajęłam, posiadało okienko w nakrywce. Postanowiłam to wykorzystać.


Wykorzystane materiałypapier LemonCraft "Nie zapomnij mnie 04"papier LemonCraft "Nie zapomnij mnie 05", grafiki LemonCraft "Gossamer Blue - Vintage Time", papier LemonCraft "Sercem Malowane 02"; grafiki LemonCraft "Sercem Malowane - Vintage Time"; kwiaty Wild Orchid Crafts; tekturki gałązki Scrapiniec, tekturka ramka LemonCraft; puder do embossingu Ranger "Seafoam White", puder do embossingu Ranger "Puffs - Brown"; badzik niebieski LemonCraft; badzik różowy LemonCraft; wykrojniki: Marianne Design bordery, Sizzix Mixed Media, listki Memory Box, listki ażurowe Creative Expressions; półperełki; wstążka szyfonowa.

Tak eleganckie pudełka możecie wykorzystać w charakterze opakowań na upominki, przechowywać w nich zdjęcia i rodzinne pamiątki lub pokusić się o wykonanie do kompletu albumu. Spodziewajcie się niebawem podobnych inspiracji na moim blogu.

5 komentarzy:

  1. Piękne! To niesamowite jakie cuda potrafisz stworzyć ze zwykłego pudełka. Podziwiam pomysł i wykonanie! :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajny pomysł. Piękne prace. :)

    OdpowiedzUsuń