6 lipca 2014

Urodzaj na księgi gości

Przez ostatni tydzień było nieco monotematycznie na moim blogu. Dziś będzie coś innego, ale niezupełnie. Nadal pozostaniemy w klimatach ślubnych. W tym roku jest spory urodzaj na księgi gości opcjonalnie albumy na ślubne fotografie. Moje księgi wykonane są całkowicie ręcznie, oklejane płótnem i papierem, skręcone śrubami introligatorskimi. Czasami zdarza się wykonać do kompletu pudełko.
Poniższe księgi gości powstały kilka tygodni temu i póki co są to ostatnie z jeszcze nie prezentowanych na blogu prac, teraz będzie wszystko na bieżąco. Zapraszam do obejrzenia zdjęć:


Księga gości w pudełku.
Wymiary księgi: 22 x 24 cm; wymiary pudełka: 23 x 25 x 3 cm; wewnątrz 30 kart ecru o gramaturze 250.


Księga gości.
Wymiary: 22 x 24 cm; wewnątrz 30 kart ecru o gramaturze 250.

5 komentarzy:

 1. Te albumy są świetne. Wiem, że kiedyś odpowiadałaś na pytanie co to za płótno, ale nie mogę znaleźć. Więc jakbyś mogła to proszę o podpowiedź, czy to jakieś specjalne płótno, gdzie ewentualnie można je kupić? pozdrawiam ciepło

  OdpowiedzUsuń
 2. Hej! Dzięki za komentarz;)
  Używam płótna lnianego szarego podwójnego lub bawełnianego jasnego. Nie wiem, czy to jakieś specjalne;) Kupuję je w sklepie z tkaninami, stacjonarnym w Radzyniu Podlaskim. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję Ci ślicznie za informację :) A jeszcze jedno jeśli można, czym kleisz to płótno do tektury? Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Używam kleju CR, nakładam pędzlem lub kawałkiem tektury, musi być odpowiednia ilość - za mało, słabo się przyklei, za dużo, mogą plamy na płótnie zostać.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzięki wielkie, tak właśnie obstawiałam :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń