21 maja 2019

Mediowa zawieszka

Dziś ponownie trochę eksperymentów z mediami. Wiecie, że używam ich w swoich pracach dopiero od roku? Oczywiście, nie licząc tuszu, czy pasty strukturalnej, które stosowałam znacznie wcześniej. Ale takie prawdziwe, mediowe szaleństwa uprawiam stosunkowo od niedawna. I muszę Wam powiedzieć, że bardzo mi ten nowy kierunek odpowiada!
Moja nowa praca ma formę zawieszki, wykorzystałam bazę od Woodouts. Oklejoną papierem powierzchnię pokryłam gel-medium nałożonym przez maskę, a następnie pochlapałam mgiełkami w kolorze zieleni i fioletu. Trochę popryskałam wodą, dzięki czemu mgiełki zmieszały się, tworząc zacieki. Po przyklejeniu głównych elementów kompozycji: kwiatów i liści oraz kapsla wypełnionego klejem, wolne przestrzenie wypełniłam klejem zmieszanym z drobnymi koralikami i mikrokulkami.
Aby nadać pracy wibrującego, intensywnego koloru, posłużyłam się tuszem alkoholowym.

Klej i inne media klejące są tematem nowego wyzwania w Art-Piaskownicy - zobaczcie, w jaki sposób można je jeszcze wykorzystać i... spróbujcie sami stworzyć coś przy ich użyciu!


6 komentarzy:

 1. Nie znam się zbytnio na mediach ale dla mnie to jest cudne praca. Jestem nią zauroczona. A kapsel to super pomysł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! Ja też się nie znam zbytnio na mediach, ale dzięki metodzie prób i błędów udaje mi się jako tako je ogarnąć :) Trzeba próbować! Tu nawet jeśli coś pójdzie nie pomyśli, i tak nie będzie się to rzucać w oczy :)

   Usuń
 2. Co za cudowny soczysty kolor:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! Tusze alkoholowe mają moc! Najlepiej się sprawdzają, jeśli potrzebujemy wyrazistych barw :)

   Usuń