6 marca 2017

El Santo Rosario, czyli kartki komunijne ponownie

Kochani, jak tam po weekendzie? Czy mieliście piękną, słoneczną pogodę? Ja miałam i postanowiłam to wykorzystać na tzw. prace polowe. Tak, w tym roku na poważnie zabieram się za działkę wokół domu, na której ma powstać teren rekreacyjny oraz ogródek warzywny. Działka nie była uprawiana od kilku lat, więc jest na niej cała masa roboty. Ale więcej szczegółów na ten temat pojawi się tu innym razem.
A dziś, ze względu na to, że mało czasu spędziłam w ostatnich dniach w pracowni, pokażę Wam

kartki komunijne


które powstały już jakiś czas temu i były prezentowane na blogu Laserowe LOVE. Ale wiem, że nie wszyscy tam zaglądają, więc umieszczę ich zdjęcia także tutaj. Wykorzystałam w nich piękne tekturki, pochodzące z kolekcji El Santo Rosario. Znajdziecie w niej sporo ramek, które mogą stanowić główny element kartek komunijnych. Kielichy, kłosy liście winogron oraz konwalie to główne motywy tekturek z tej kolekcji.
Jak zdążyliście już zapewne zauważyć, nie przepadam za "gołymi" tekturkami, zdecydowania bardziej odpowiadają mi pokryte preparatami, np. pudrem do embossingu. Nowoczesny motyw z kielichem pokryłam błyszczącym pudrem Ranger "White". Wnętrze ramki wypełniłam grafiką z Vintage Card Lemoncraft. Te piękne obrazki są, według mnie, świetnym uzupełnieniem kartek komunijnych.


W kolejnej kartce także wykorzystałam grafikę Lemoncraft, którą wkleiłam do kwadratowej ramki z hostią i winogronem. Jak możecie zauważyć, ta ramka idealnie wpasowała się do wycinanki z popularnego wykrojnika Marianne Design.Użycie dużych, przestrzennych kwiatów wymusza dodanie do kartki pudełka. Ja preferuję samodzielnie wykonane pudełka z okienkiem. Otwory są zabezpieczone plastikową "szybką", dzięki której zawartość prezentuje się niezwykle elegancko i jest bezpieczna.


Mam nadzieję, że zwrócicie uwagę na kolekcję El Santo Rosario, wykonując własne kartki komunijne. Poza ramkami, które mogliście zobaczyć zarówno w tym poście, jak i jednym z poprzednich ("Wiosenne i romantyczne kartki komunijne"), znajdziecie w niej także wielką ilość hostii, doskonałych do wykonania, między innymi, zaproszeń.

Pozdrawiam serdecznie

1 komentarz: