15 czerwca 2011

Monochromatycznie

Ależ jestem przekorna! Kilka postów wcześniej zapowiadam wzory i kolory, a następnie daję mało zróżnicowaną pod tym względem pracę... Ale będą wyżej wymienione, będą wkrótce.
Ostatnio znów trochę mnie odseparowało od internetowo-blogowego świata, głównie za sprawą wydarzeń w świecie realnym. Między innymi odbyło się kolejne spotkanie osób zainteresowanych różnymi formami rękodzieła. Mieliśmy okazję pogadać sobie o rzeczach różnych oraz pooglądać swoje nowe prace. Czy wiecie, że stosując technikę decoupage można skleić pęknięty wazon tak, że w ogóle nie widać uszkodzenia?! Można się o tym przekonać już w najbliższą sobotę w Radzyniu - tego dnia otwieramy wystawę prac wykonanych na warsztatach technik artystycznych "Rękoczyny", zorganizowanych przez Radzyńskie Stowarzyszenie dla Kultury Stuk-Puk, które odbywały się wiosną (w programie warsztatów znalazły się następujące techniki: scrapbooking, decoupage, makrama, patchwork oraz pisanie ikon) - serdecznie zapraszam, jeśli ktoś byłby akurat w okolicy Radzynia. A być warto, gdyż od 14 czerwca trwa Radzyński Jarmark Kultury, na którym mnóstwo atrakcyjnych wydarzeń. Między innym prezentacja makiety miasta Radzyń, budowanej przez młodzież od lutego w ramach projektu "Przystanek TERAZ", realizowanego przez Stuk-Puk, z pewnością warto to zobaczyć!
Więcej informacji o wystawie i całym Radzyńskim Jarmarku Kultury w serwisie iledzisiaj.pl.

Wracając do kolorystyki... Dzisiejsza praca to także eksperyment, tym razem w roli głównej występują stemple! Zdradzę Wam, że bardzo spodobała mi się zabawa z nimi, a inspiracja do ich zastosowania pojawiła się po wizycie na blogu sklepu montażownia.pl - zachęcam do odwiedzenia, oprócz wielu interesujących prac znajdziecie tam również opisy bardzo fajnych technik zdobienia przy użyciu tuszów i stempli właśnie. Efekt mojej zabawy poniżej:

Photobucket

Photobucket

W pracy wykorzystałam stemple m.in. Inkadinkado, 7gypsies, Prima.

3 komentarze:

  1. O, no nareszcie ktoś się bawi stemplami! Warstwami je, warstwami! Bardzo fajnie połączone :) A gdzie dokładniej na tym blogu montażowni jest o stemplach, bo szybki rzut oka mi nic nie pokazał...?

    OdpowiedzUsuń
  2. Witaj Tores! O stemplach jest prawie w każdym wpisie, gdyż montażownia jest ich producentem (chyba)- przy każdej pracy jest opis, jakiego stempla użyto. Natomiast w zakładce Techniki znajdziemy przepisy na różne zabawy z tuszem.

    OdpowiedzUsuń
  3. Wspaniała! Tylko pozazdrościć umiejętności posługiwania się stemplami:)Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń