10 stycznia 2018

Z okazji chrztu

Początek roku w mojej pracowni nie jest jakoś szczególnie pracowity. Generalnie sporo prac mam rozpoczętych, ale koncepcja ich ostatecznego wykończenia wciąż nie chce nadejść. Chyba przerwa świąteczna za bardzo mnie rozleniwiła. A dodatkowo zauważyłam pilną potrzebę uporządkowania moich zasobów, więc musiałam poświęcić dwa dni na ich przegląd i układanie. Czy znacie to uczucie, kiedy porządkujecie pracownię, upychacie rzeczy na ciasno w pudełkach i szufladach, a na końcu, zadowolone z rezultatów i tego, że wszystko jakoś się zmieściło, znajdujecie pudło nie rozpakowanych jeszcze przydasi? Ja już znam!

A dziś mam kilka propozycji związanych z uroczystością chrztu. Wszystkie zostały wykonane z papierów Laserowe LOVE oraz ozdobione tekturkami również tej marki, a konkretnie pochodzą z kolekcji "Baby Lily".
Na początek kartka, którą można wykorzystać zarówno z okazji chrztu, jak i narodzin dziecka. Bardzo jasna i delikatna. Użyłam papieru beżowego z kolekcji "Beige and Green JOY" oraz błękitów z kolekcji "Pink and Blue JOY". Tekturka z cytatem została pokryta białym pudrem do embossingu.Z beżowego papieru powstało także dość proste w swojej formie zaproszenie na chrzest. Dzięki wytłoczeniom całość jest bardzo efektowna. W centralnej części pracy umieściłam tekturkę symbolizującą szatkę. Wewnątrz cytat oraz spersonalizowany tekst.Na koniec mam jeszcze okładkę albumu stanowiącego pamiątkę z okazji chrztu. Album jest przeznaczony dla chłopca, zatem wybrałam błękitne papiery z kolekcji "Pink and Blue JOY" oraz "Emma and Billy". Tekturki (gołąb i kwiatowy ornament) to jedyne dekoracje, ale takie właśnie było założenie - skromnie, a zarazem elegancko.


Jak widzicie, przy pracach wykonanych z okazji chrztu, trzymałam się sprawdzonych, klasycznych wzorów i kolorów. Ale zapewniam Was, że nie jest to regułą, o czym na pewno nieraz się przekonacie.

2 komentarze: