29 sierpnia 2011

Kolorowanki, wycinanki

Tips&tricks
Metoda jest prosta - odbijamy stempelki na resztkach papieru wizytówkowego (dodatkowy plus - zużywamy zalegające resztki), kolorujemy kredkami albo tuszem i wycinamy; układamy kompozycję i przyklejamy. Dla uzyskania efektu 3D niektóre elementy podklejamy kostkami pianki. Na zakończenie tu i ówdzie można maznąć jakimś błyszczącym preparatem. Niskobudżetowe, łatwe do wykonania i efektowne. Polecam;)

Photobucket

Photobucket

Wykorzystałam m.in.: papier BasicGrey, stemple Viva Decor, kredki akwarelowe z Biedronki, preparat Glossy Accents.

26 sierpnia 2011

Retro

W tym stylu czuję się dość dobrze - kolorystyka w miarę bezpieczna i łatwo dobrać pasujące do siebie elementy. Fajnym uzupełnieniem kartek są wykonane na maszynie do pisania tytuły. Postanowiłam też zrezygnować z użycia gotowych kwiatków, a wykonać własne:

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Wykorzystałam m.in.: papiery BasicGrey, dziurkacze stokrotka i kwiatek, chipboardy Graphic 45.

22 sierpnia 2011

Kolorowo i zabawnie

a to za sprawą takich śmiesznych papierków, których producenta oczywiście nie pamiętam. Papiery odleżały kilkanaście tygodni i wczoraj doczekały się odpowiedniego zastosowania (chociaż przyznam, że już wątpiłam w ich sensowne wykorzystanie, bo to jakaś "nie moja" stylistyka). Dorzuciłam nieco kolorowych drobiazgów i wyszły takie imieninowo-urodzinowe kartki:

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

20 sierpnia 2011

Wspominamy wiosnę

i to na dodatek 2010! Zatem wspomnienia już nieco zakurzone. Podobnie jak prezentowany niżej album - powstał już w kwietniu ale jakoś do tej pory nie mógł doczekać się okładki. W końcu udało mi się go dokończyć i przy okazji spełnić swoje zapowiedzi, że na blogu pojawi się coś innego niż pastele i nie będzie to kartka.

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket


18 sierpnia 2011

Pałac Potockich

w Radzyniu Podlaskim to dość popularny motyw w twórczości rodzimych fotografików i innych artystów. Już kilka razy robiłam pewne przymiarki do umieszczenia go również w swoich pracach, ale były to mało udane próby. Wspomniany w poprzednim wpisie Radzyński Przegląd Old-Filmów "Ramole!" wpłynął nieco na moją mobilizację i wizję twórczą, która w efekcie przełożyła się na powstanie prezentowanych wczoraj kartek oraz takich oto zawieszek (gadżety można nabyć w sklepiku, podczas pokazów filmów):

Photobucket

Photobucket

Do wykonania zawieszek wykorzystałam m.in.: tusze alkoholowe Ranger Adirondack, papier BasicGrey, napisy wykonał na zlecenie Scrapiniec.

17 sierpnia 2011

Ramole!

Od poniedziałku trwa w naszym mieście wyjątkowy festiwal filmowy, czyli Radzyński Przegląd Old-Filmów "Ramole!". Przez cały tydzień, wieczorem, na pałacowym patio wyświetlany jest jeden z filmów, wybranych wcześniej przez internautów w głosowaniu. Większość filmów jest przedwojenna i czarno-biała, co dodatkowo koresponduje ze scenerią, w której odbywają się pokazy. Widzowie, oprócz spędzenia czasu w wyjątkowej atmosferze, mogą zaopatrzyć się w pamiątki związane z Ramolami, między innymi niżej prezentowane kartki:

Photobucket

Do wykonania kartek użyłam m.in.: tusze alkoholowe Ranger Adirondack, farby witrażowe, papier BasicGrey, napisy wykonał na zlecenie Scrapiniec.

Więcej o Ramolach na stronie Radzyńskiego Stowarzyszenia dla Kultury "Stuk-Puk".

8 sierpnia 2011

Nic innego

Tak sobie przeglądam swoje wpisy z ostatnich tygodni i widzę, że nie są zbyt mocno urozmaicone... Albo czerwony z pomarańczem, albo pastele i wciąż tylko kartki! Czas chyba na mobilizację i jakiś nowy kierunek działań;) Ale dziś pozostańmy jeszcze w klimacie pastelowo-ślubnym:

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

3 sierpnia 2011

Wzorzyście i kwieciście

Dawno kopertówek nie było ;) Tak się je przyjemnie wykonuje, że w ostatni weekend nie mogłam się oprzeć! Sezon ślubny na półmetku, toteż kartki w takim właśnie klimacie.

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

1 sierpnia 2011

Tak lubię

A właściwie tak lubię najbardziej - dużo różnych elementów, wzorów i kolorów, pozorny (a może rzeczywisty?) nieporządek, mieszanina tendencji i stylów (a może brak jakiegokolwiek stylu?) Najlepsze jest to, że ocena leży po stronie odbiorcy.

Photobucket

Photobucket

Photobucket