O mnie

Mam na imię Iwona. Mieszkam w Radzyniu Podlaskim.
Rękodzieło towarzyszy mi przez całe życie. Dorastałam w czasach, w których o komputerach tylko się słyszało, a telewizja posiadała zaledwie dwa programy. Pierwszą techniką rękodzielniczą, jaką poznałam, było szydełkowanie - niezmiernie fascynowało mnie, gdy widziałam, jak za pomocą kawałka zagiętego drutu powstają niezwykłe, ażurowe wzory. Dotąd siedziałam i "szmądziałam" stylonową włóczkę, aż zaczęły pojawiać się pierwsze oczka. Miałam wtedy 5 lat. Później stopniowo dochodziły kolejne techniki - makrama, haft tradycyjny i krzyżykowy, patchwork, decoupage i inne. Aż w końcu pojawił się scrapbooking.
Moja przygoda ze scrapbookingiem trwa od 2008 roku. Może wydawać się to dziwne, ale zaczęło się od fascynacji grafiką komputerową! To właśnie na forach graficznych po raz pierwszy zetknęłam się ze słowem "scrapbooking" oraz z jego formą elektroniczną. Zaowocowało to powstaniem mojego pierwszego bloga, na którym prezentowałam swoje digiscrapy..
Zwykle tak bywa, że fascynacja jakąś dziedziną wywołuje w nas pragnienie poznania innych osób o podobnych zainteresowaniach. Tak też było w moim przypadku, więc szukałam różnych forów i serwisów skupiających takie właśnie osoby. W ten sposób trafiłam na forum scrappassion - największe polskie forum scrapbookingowe. Poznając różne zakamarki forum nie sposób nie natknąć się na rewelacyjne prace tworzone metodą tradycyjną, czyli przy użyciu kleju i nożyczek. Przeglądałam, podglądałam i... postanowiłam spróbować! Zakochałam się! Od 2010 roku wycinałam, kleiłam, stemplowałam, tuszowałam itd. Każdego dnia starałam się znaleźć choćby chwilę dla swojego hobby - nawet jeśli żadna praca nie powstawała, to przynajmniej przekładałam z miejsca na miejsce dziurkacze i pudełeczka z tuszem.
W 2012 roku hobby przekształciło się sposób na życie. Powstała firma o nazwie "AnnaMaria Pracownia Artystyczna".

I jeszcze co nieco o mnie:
Wchodząc w powycinany świat oryginalności – rozmowa z Iwoną Pawelec Burczaniuk
Od dziecięcej kreatywności do artystycznej pracowni (Tygodnik Podlaski)
Kawa i babeczki - wywiad "W cztery oczy" na portalu artillo