28 grudnia 2016

Prawdziwie zimowy klimat

Śnieżna zima 2010 trafiła na kartę mojego PL. W tym roku jeszcze nie zdążyłam zrobić zdjęć, a dzieci obecnie nie są już tak skore do zabaw na śniegu, jak kilka lat temu. Latka lecą i nic nie można na to poradzić. Co najwyżej utrwalić mijające chwile w albumie.
Zdjęcia zyskały oprawę w nietypowej, jak na zimę, kolorystyce: róże i fiolety uzupełnione zielenią pochodzą z kolekcji "Elegantly Festive" ScrapBerry's. Dodałam za to sporo lśniących, przypominających skrzący się śnieg dodatków - alfabet, taśmę, śnieżynki, dzięki którym udało się stworzyć prawdziwie zimowy klimat.
Wykorzystane materiałypapier ScrapBerry's "Elegantly Festive - Snowflakes Lustrous Lilac", papier ScrapBerry's "Elegantly Festive - Snowflakes True Teal", papier ScrapBerry's "Elegantly Festive - Snowflakes Pink Crush", papier ScrapBerry's "Elegantly Festive - Snowflaskes Sweet Blush"papier ScrapBerry's "Elegantly Festive - Cards 1"; śnieżynki dpCraft; taśma washi w kratę, taśma srebrna Little B; alfabet Sticko; die cuty Belle Blwd; koszulka D Becky Higgins.

26 grudnia 2016

I po świętach...

Święta, święta i po świętach...
W każdym razie w mojej pracowni panują już zupełnie inne klimaty. Przygotowałam dziś kartkę w nieco przybrudzonych odcieniach szarości, które uzupełniłam ciemnym bordowym. Wykorzystałam papiery Paper Passion z kolekcji "Fiołki" oraz "Walentynka". Tło, obficie spryskane grafitową mgiełką i ostemplowane motywem maszynowego pisma, stało się świetnym obramowaniem dla kwiatowej kompozycji.

Wykorzystane materiały: papier Paper Passion "Fiołki 4", papier Paper Passion "Walentynka 1"; mgiełka Tattered Angels "Graphite GM"; stempel BoBunny; wykrojniki: zawijas Sizzix "Fanciful element", liście Crafty Ann, liście Memory Box "Fresh Foliage", owale Nellies Choice; kwiaty Wild Orchid Crafts; papier na bazę kartki Olin ecru 300g.

20 grudnia 2016

Jasne kolory i wiosenne motywy

Jak to się stało, że to już koniec roku?! Kiedy minął?? Zauważyliście ten upływ czasu? Z roku na rok coraz prędzej! No, cóż, nie ma co narzekać, za to trzeba się odpowiednio przygotować do wejścia w Nowy Rok. Jakieś nowe postanowienia, zmiany w różnych obszarach życia, a przede wszystkim - nowy kalendarz!
Ja postawiłam na jasne kolory i wiosenne motywy, to po to, aby nawet w pochmurny dzień, mieć przy sobie namiastkę wiosny. Wykorzystałam papier "Cherished Jewels - Endlessly Romantic" ScrapBerry's, który sam w sobie jest uroczy i nie potrzeba zbyt wielu dekoracji, by stworzyć przy jego użyciu piękny przedmiot. Ograniczyłam się zatem do kilku tekturek Wycinanki, które potraktowałam chropowatym pudrem do embossingu, a następnie ozdobiłam je kwiatowymi kompozycjami.
Większość produktów wykorzystanych do wykonania kalendarza możecie zakupić w Kolorowym Jarmarku.


Wykorzystane materiały: papier ScrapBerry's "Cherished Jewels - Endlessly Romantic"; papier Majestic różowy; tekturka zegar Wycinanka, tekturka pergola Wycinanka; cyfry tekturowe Tim Holtz; puder do embossingu Ranger "Tattered Rose", puder do embossingu Ranger "Frayed Burlap"; kwiaty Wild Orchid Crafts, kwiaty z żywicy ScrapBerry's; papier czerpany zielony; elementy drewniane z napisami Jillibean Soup; zawieszka metalowa ScrapBerry's; kryształki; baza kalendarz z okładkami Fabryka Weny.

19 grudnia 2016

Różne odcienie beżu

Dziś ponownie odpoczywam od tematyki świątecznej, może dlatego, że jeszcze wszystko przede mną, jeśli chodzi o przygotowanie domu. Postanowiłam zatem sięgnąć po "Beżową kolekcję" Paper Passion i trochę pokombinować z różnymi odcieniami beżu. Stanęło na tym, że powstała kartka ślubna z ażurowymi wycinankami i kompozycją koralowych kwiatów. Do kartki dorobiłam fikuśne pudełko z małym, okrągłym okienkiem.
Wykorzystane materiały: papier Paper Passion "Beige Collection 3", papier Paper Passion "Beige Collection 5", papier Paper Passion "Beige Collection 6"; kwiaty Wild Orchid Crafts; wykrojniki: Creative Expressions "Umbria", listki Crafty Ann; sznurek bawełniany; papier na bazę kartki i pudełka Olin ecru 300g.

18 grudnia 2016

W zielonej kolorystyce

Już za tydzień święta, więc to ostatnie dni na prezentowanie świątecznych kartek i dekoracji. Po Nowym Roku klimat na blogach zdecydowanie się zmieni - mam nadzieję, że tak jak ja, czekacie na coś sylwestrowego, zimowego, a kto bardziej niecierpliwy, liczy na szybkie pojawienie się wiosennych prac.
Ja dziś chciałabym Wam przedstawić kartki w zielonej kolorystyce, chociaż bynajmniej nie jest to nawiązanie do wiosny. Kartki są świąteczne, a zieleń raczej choinkowa. Główny element pracy, grafikę anioła z dzieciątkiem (LemonCraft), otoczyłam jasną, ażurową ramką oraz liśćmi ostrokrzewu. Dodałam też napis "Bóg się rodzi" z Laserove LOVE, który wyróżniłam z całości poprzez pomalowanie go na czerwono.Wykorzystane materiały: papiery BoBunny; obrazek LemonCraft; napis Laserowe LOVE; wykrojniki: ramka Crafty Ann, liść ostrokrzewu Craft&You; papier na bazę kartek Olin ecru 300g.

16 grudnia 2016

Z motywem szopki

Niedawno przystąpiłam do kolejnego projektu DT. Znalazłam się w zespole Laserowe LOVEproducenta tekturek i wielu innych, bardzo fajnych przedmiotów. Z przyjemnością będę prezentować na swoim blogu prace z ich użyciem.
Dziś uruchomiłyśmy bloga Laserove LOVE, a ja mam zaszczyt zaprezentować swoje prace jako pierwsza z całego DT.
W związku z tym, że sezon przedświąteczny ma się ku końcowi, wykonałam kartkę z motywem bożonarodzeniowej szopki ("Święta Rodzina w szopce"). Zajrzyjcie koniecznie na Laserowe LOVE i poznajcie szczegóły >> KLIK, KLIK.
Wykorzystane materiały: papiery LemonCraft "Świąteczne życzenia"; tekturka "Święta Rodzina w szopce"; puder do embossingu Papermania "Clear"; biały papier czerpany; wykrojniki: zawijasy Crafter's Companion, mała poinsettia Marianne Design, liście ostrokrzewu Craft&You; koronka (z szuflady); papier na bazę kartki MAJESTIC EMPORER RED czerwony 250g.

15 grudnia 2016

Ostatnia...?

To już ostatnia. Ostatnia! Chciałoby się rzec. Nie ma tak dobrze! Myślę, że coś jeszcze Wam tu wrzucę. Niby późno zaczęłam w tym roku z kartkami świątecznymi, a tyle się ich zebrało. Żal czegoś nie pokazać.
Dziś ponownie sięgnęłam po kolory zwane naturalnymi - beż, brąz, ecru, bawełniany sznurek, guzik, troszkę białego embossingu - i jest!Wykorzystane materiały: papiery Galeria Papieru; wykrojniki: gałązki Marianne Design, listki ostrokrzewu Craft&You, bombka Creative Expressions; sznurek bawełniany, guzik; stempel Nellies Choice, puder do embossingu Ranger "White"; papier na bazę kartek Olin ecru 300g.