30 maja 2016

Zestaw ślubny

Po upalnym, pełnym słońca dniu, nastał całkiem przyjemny wieczór. Było niesamowicie gorąco, ale w mojej pracowni upał nie dokucza zbyt bardzo. Toteż nowe prace powstają i mają się dobrze.
Na dowód tego dziś przedstawiam Wam zestaw ślubny w postaci kopertówki i torebki na wino. Całość wykonałam z papieru z kolekcji Fiołki, który znajdziecie oczywiście w Paper Passion.
W zestawie głównym motywem dekoracyjnym są duże papierowe różyczki, które poddałam małej przeróbce. Dla ciekawych, jak uzyskać taki efekt, przygotowałam "ściągawkę" - zajrzyjcie koniecznie na bloga Paper Passion!

28 maja 2016

Kartkowy freestyle

Kolejny weekend, podczas którego siedzę sobie w domu, a tak na prawdę to w pracowni, i mam czas na realizację ostatnich pomysłów. Albo też, tak jak dziś - na kartkowy freestyle. Chcecie wiedzieć, na czym polega? To takie kreatywne wykorzystywanie resztek - wysypuję ścinki i dodatki, które się poniewierają zapomniane po szufladach, i puszczam wodze fantazji ;) Raz wyjdzie coś sensownego, raz coś, co ląduje od razu w koszu, ale jest w tym dużo zabawy, a także możliwość odkrycia nowych połączeń materiałów, wzorów i kolorów. Także polecam również Wam.
A poniższa kartka powstała właśnie w wyniku takiej zabawy:

27 maja 2016

"Bo w każdym z nas drzemie dziecko"

Za niespełna tydzień będziemy świętować Dzień Dziecka, więc na moim blogu nie zabraknie prac o tematyce dziecięcej. Pierwsza z nich pojawia się już dziś. Wykonałam ją z bardzo kolorowych papierów Doodlebug -Under The Sea. Kwiaty wycięłam z pasków Galerii Papieru, a jedyny przestrzenny element stanowi róża Primy.


Kartkę przygotowałam jako inspirację na bloga Kolorowego Jarmarku, na którym znajdziecie także prace wykonane przez pozostałe dziewczyny z DT: "Bo w każdym z nas drzemie dziecko" . Zapraszam serdecznie!

24 maja 2016

Na ulubione przepisy / On favorite recipes

Dziś przedstawiam Wam przepiśnik na ulubione przepisy. Jest to moja inspiracja stworzona dla Kolorowego Jarmarku. Przepiśnik powstał z papierów ScrapBerry. Kolekcja "I Love Cooking" jest dedykowana do wszelkich prac związanych z jedzeniem i gotowaniem. Znajdziecie też arkusz z mnóstwem grafik do wycięcia, z których można tworzyć zakładki, etykiety na słoiki i co tylko przyjdzie Wam do głowy.
Na okładce umieściłam tekturki kuchenny fartuszek marki Crafty Molly oraz napis Latarni Morskiej, które nie pozostawiają wątpliwości, co do charakteru pracy. Natomiast karty przepiśnika rozdzieliłam przekładkami, które ułatwią odnajdywanie przepisów.
Zapraszam na bloga Kolorowy Jarmark, po więcej zdjęć i szczegóły wykonania.

Today I present to you cook book on favorite recipes. This is my inspiration for Kolorowy Jarmark. Cook book I made from the paper's ScrapBerry. Collection "I Love Cooking" is dedicated to all work related to food and cooking. You will find a sheet with lots of graphics to cut, from which you can create bookmarks, labels on the jars and whatever comes to yours mind.
On the cover I placed cardboard kitchen apron from Crafty Molly and inscription from Latarnia Morska, which leave no doubt as to the nature of work. While the cards of my cook book divided the spacers, which will facilitate finding recipes.
Welcome to the Kolorowy Jarmark blogsite, for more images and details done.


23 maja 2016

Romantyczny minimalizm

Witajcie w piękny, majowy poranek!
Dziś przedstawiam kolejną propozycję zastosowania papierów Paper Passion. Tym razem pobawiłam się Magnoliami, które nie tak dawno mogliśmy podziwiać w naszych ogrodach. No, cóż... te prawdziwe już przekwitły, zatem nie pozostało nic innego, jak poprzestać na wersji papierowej.
Wykonałam bardzo skromny, choć uroczy, albumik na drugie urodziny małej dziewczynki. Okładkę ozdobiłam jedynie wykrojnikową wycinanką oraz maszynowymi przeszyciami. Karty wewnątrz to sklejone podwójnie arkusze Fiołków.
Prawda, jak niewiele potrzeba, aby uzyskać piękny upominek?

16 maja 2016

Duet - z okazji narodzin

Dziś ponownie zobaczycie u mnie prace przeznaczone na uroczystości związane z dziećmi. Tym razem będzie to duet, wersja dziewczęca oraz chłopięca, w postaci kartek z okazji narodzin.
Obie prace wykonałam z materiałów marki Paper Passion (szczegóły poznacie na blogu firmowym). Waszej uwadze polecam tekturki w kształcie bucików, na sklepowych półkach znajdziecie zarówno pantofelki dla dziewczynki, jak i adidaski dla chłopca.


Mam nadzieję, że nie zanudzam Was tymi dziecięcymi pracami ;) Nawet nie mogę stwierdzić, że to już koniec, bo w sumie sama tego nie wiem ;) Pozdrawiam.

15 maja 2016

Znowu posłodziłam

Jeśli moja wczorajsza praca w różu i romantycznym stylu spodobała się Wam, to dziś kompletnie oszalejecie! Bo mam dla Was znowu coś romantycznego, dziewczęcego i to do potęgi. Na warsztacie nadal papiery, a właściwie ścinki papierów Lemoncraft. Do tego grafiki, nieco gazy i garść kwiatków.
Znowu Wam posłodziłam i mam nadzieję, że nastrój kartek trochę się Wam udzieli, zatem życzę romantycznej niedzieli;)
(i jeszcze wiersz na koniec stworzyłam;)))
14 maja 2016

Odrobina słodyczy

Każdemu co jakiś czas przyda się odrobina słodyczy, więc dziś będzie na słodko.
Postanowiłam zrobić gruntowne porządki w posiadanych przeze mnie papierach i natknęłam się na ścinki różnych kolekcji Lemoncraft. Dawno z nich nie korzystałam, ale przypomniałam sobie od razu, jak kiedyś mnie zauroczyły. Teraz też, ciągnęły mnie jak magnes, więc gdy tylko skończyłam porządki w papierach, od razu się za nie zabrałam. Powstały bardzo dziewczęce, romantyczne kompozycje, z których jedną dziś Wam przedstawiam - kartka gratulacyjna z okazji narodzin dziewczynki.
13 maja 2016

W odmiennych stylach

Wiecie, że kocham stemple? Może nie używam ich zbyt często, ale kolekcjonuję maniakalnie.
Zatem dziś mam dwie prace z tym samym stemplem w roli głównej, które z założenia miały być w odmiennych stylach. Takie wyzwanie postawiłyśmy sobie z dziewczynami z DT Kolorowy Jarmark. Stempel, którego użyłam zarówno na kartce, jak i okładce notesu, to "Waiting" La Blanche i znajdziecie go właśnie w Kolorowym Jarmarku.

You know that I love stamps? Maybe I do not use them too often, but I collect maniacally. Therefore, today I have two works with the same stamp as the main, which were meant to be in different styles. This challenge we set ourselves with girls of Kolorowy Jarmark DT. Stempel, I use both on card and notebook cover, it's "Waiting" La Blanche and you will find in Kolorowy Jarmark.Zajrzyjcie również na bloga Kolorowy Jarmark, aby zobaczyć, jak dziewczyny poradziły sobie z tym zadaniem.

Take a look at the Kolorowy Jarmark blogsite, to look how the girls cope with this challenge.