29 września 2015

Baśniowy charakter

Charakter albumu, który dziś chcę Wam przedstawić, jest nieco baśniowy. Tak właśnie prezentuje się oprawa na fotografie z przedstawienia baletowego pt. "Kwiat Paproci". Okładkę ozdobiłam kwiatami z papieru czerpanego oraz tekturkami w kształcie baletnic, pokrytymi pudrem embossującym. Jednak uważam, że użyte papiery same w sobie są niezwykle dekoracyjne i tworzą odpowiedni klimat.
Do wypełnienia albumu zastosowałam gruby papier ekologiczny. Na wewnętrznej stronie tylnej okładki umieściłam kieszonkę na płytę cd.


24 września 2015

W konwencji romantycznej

W ostatnich dniach pracowałam nad kolejnym albumem. Tym razem jest to album ślubny. Warunek był tylko jeden - ma być w granacie, ale raczej w stylu romantycznym. Przeszukałam wszystkie ulubione sklepy i nigdzie nie trafiłam na papier, który spełniałby moje oczekiwania. Róże, beże, nawet zielenie tak, ale granat to już niekonieczne. No, cóż... trzeba było decydować się na to, co jest i kombinować. Po przemyśleniach uznałam, że granat będzie kolorem występującym jedynie w dodatkach. Ostatecznie postawiłam na UHK Gallery i jej kolekcje: Monsieur, Naval Treaty i Mushrooms. Tak, to prawda, że wzornictwo tych papierów świetnie nadaje się na prace o charakterze marynistycznym, więc zastosowanie ich w konwencji romantycznej było dla mnie sporym wyzwaniem. I chociaż nieczęsto mam okazję pracować z papierami UHK, to przyznaję, że jestem dość zadowolona z przebiegu pracy, jak również z jej efektu. A jak Wam się podoba?21 września 2015

Na otarcie łez

Mimo, że dziś temperatura znacznie odbiega od tej, do której się ostatnio przyzwyczailiśmy, na moim blogu atmosfera wciąż wiosenna. Taka właśnie wyszła wczorajsza "kartka na otarcie łez" (powody znajdziecie we wczorajszym poście). Główne motywy kartki to róże, gęsto oplecione listowiem, oraz ceglany murek. Zdecydowanie dominują odcienie zieleni, które są doskonałym tłem dla jasnych, różowych kwiatków.
Do pracy wykorzystałam m.in. papier z Galerii Papieru, a także wykrojniki: Crafty Ann Brick Lattice i Memory Box Fresh Foliage Die.
20 września 2015

Piękne plany

Za oknem zrobiło się ponuro i pada deszcz. A miałam takie piękne plany na dzisiejszy dzień... Miał być las i grzybki, a ostatecznie będzie przesiadywanie w pracowni. W sumie też nie najgorsza opcja, zwłaszcza, że przed weekendem dotarły do mnie nowe wykrojniki i inne jeszcze atrakcje. Między innymi Memory Box Fresh Foliage Die, którym posłużyłam się wykonując ostatnią kopertówkę. Całość zyskała wręcz wiosenny charakter, sądzę, że to właśnie dzięki wdzięcznym listkom w subtelnym odcieniu zieleni.
A na grzybkach byłam wczoraj. Ale krótko i tylko sobie narobiłam ochoty na kolejną wyprawę do lasu... A tu trzeba czekać na poprawę pogody...

18 września 2015

W klimacie pogodnej jesieni

Wciąż w klimacie pogodnej jesieni. Kartka, której głównym motywem jest umieszczony centralnie bukiet kwiatów w brązowo-pomarańczowej kolorystyce.
Mam nadzieję, że weekend będzie pogodny i twórczy. I to nie tylko w pracowni, ponieważ korzystając z dobrodziejstwa natury, w międzyczasie zapełniam piwnicę zapasami na zimę. Aby móc jak najdłużej cieszyć się kolorami i zapachami jesieni.16 września 2015

Bogactwo jesiennych barw

Uwielbiam bogactwo jesiennych barw. Zwłaszcza suto okraszonych promieniami słońca.
Moja dzisiejsza propozycja w tej kolorystyce, to ślubna kopertówka. Poza kwiatami ozdobiłam ją także jesiennymi listkami, niesfornie wymykającymi się z ram kompozycji.
Mam nadzieję, że piękna pogoda utrzyma się jeszcze długo i dostarczy wielu inspiracji.


15 września 2015

Kolejne notesy

Dzisiaj pokażę Wam kolejne notesy. Wykonane są wg tej samej koncepcji. Dzięki niezbyt wypukłym ozdobom świetnie sprawdzą się jako podręczne notatniki do noszenia przy sobie. Ponownie połączyłam papiery K&Company z dodatkami Lemoncraft, dzięki czemu notesy zyskały bardzo romantyczny, nieco staroświecki charakter. Taki styl prac lubię najbardziej. Mam nadzieję, że notesy spodobały się również nowym właścicielkom.