31 marca 2011

Wiosenne uroczystości

Jakoś nie mam ochoty na pisanie... to znaczy pisanie tego post akurat, bo o czymś innym, to chętnie. Dziś pokażę kartki komunijne i ślubne i jakoś nic ciekawego do dodania na ich temat nie przychodzi mi do głowy... Przy jednej z nich bawiłam się z embossingiem, ale jeszcze dłuuga droga przede mną, zanim efekty będzie można uznać za przyzwoite. Nie mam specjalnie cierpliwości do wszystkich tych łatwo rozsypujących się się preparatów! Stąd w moich pracach prawie nie używam brokatu, a już jak mnie jakiś diabeł podkusi, to później wkurzam się okrutnie i obiecuję sobie, że już nigdy, nigdy więcej! Do następnego razu, oczywiście...

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

W pracach użyłam m.in.: papiery BasicGrey; kwiatki z CraftStore; wycinanki ze Scrapińca; puder do embossingu Ranger; narzędzia: dziurkacz MS branch, rose leaf, stemple Szablonoteka, stemple UHK Gallery.

Na koniec zapraszam do odwiedzenia naszego lubelskiego bloga, na którym znajdziecie kurs na niekończącą się kartkę by carpenter. Wpadnijcie też na forumowego bloga scrapppassion, gdzie zaprezentowaliśmy przegląd rękodzieła wykonywanego przez naszych forumowiczów (od technik znanych z pewnością każdemu do tych mniej popularnych, ale dających również niesamowite efekty).

23 marca 2011

Motywy roślinne

Dekupażowanie stało się w ostatnich dniach głównym sposobem realizacji moich artystycznych zapędów. Postronny obserwator mógłby się w tym dopatrzeć pierwszych symptomów uzależnienia. Lubię twórczo rozpocząć dzień i często jeszcze przed wyjściem do pracy coś tam sobie udłubać, poukładać czy podotykać przynajmniej moje "zabawki". Przy tym decoupage'u doszło do tego, że zestaw preparatów trzymam tuż przy łóżku i zaraz po przebudzeniu się lakieruję, cieniuję, przecieram i tak dalej... No, niech ktoś powie, czy to już trzeba leczyć...?
Efektem zmagań ostatniego tygodnia są ramki na fotografie, wykonane na bazie ram drewnianych zakupionych w firmie ICAR:

Photobucket

Photobucket

Z lakierowaniem idzie coraz lepiej, jaszcze kilka przedmiotów i zaczniemy się zaprzyjaźniać ;)

17 marca 2011

Róże po raz kolejny

tym razem na kartkach okolicznościowych, które powstały w ramach wymiany z okazji "Dnia Kobiet" zainicjowanej przez silence na naszym forum scrappassion.

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Do wykonania kartek użyłam m.in.: papiery K&Co; dziurkacze MS - Doily Lace oraz Branch; różowy perlen-pen.

Wraz z kartkami do osób, z którymi się wymieniałam, powędrowały również różane świeczniki z poprzedniego wpisu.
A tutaj prezenty, które w ramach wymiany otrzymałam od _zuzki i Chimery:

Photobucket

Photobucket

Na koniec zapraszam na forumowy blog scrappassion, na którym tekst o skutkach ubocznych naszej pasji ;)

14 marca 2011

Różane świeczniki

ozdobione metodą decoupage. O, spędza mi sen z powiek ta technika! Wszystko idzie gładko aż do momentu w którym powinno nastąpić lakierowanie - w tym momencie u mnie zaczyna się dramat... Wypróbowałam już kilka rodzajów lakieru, kilkanaście różnych pędzli, a efektów nadal nie ma - za to są zacieki. Nadziei jednak nie tracę - wprost przeciwnie - coraz więcej prac w tej technice mam napoczętych już, a kolejne czekają...
11 marca 2011

Przekorna kolorystyka

Nie każdemu przypadnie do gustu szaroburo-oliwkowa kartka ślubna, ale też moim zamierzeniem nie było, aby się podobała każdemu. Najważniejsze to w pracy wyrazić siebie - czy poprzez zastosowaną kolorystykę, oryginalną formę czy też użyte materiały - wszystko składa się na budowę własnego, indywidualnego, niepowtarzalnego stylu, który trudno będzie nam wypracować, tworząc prace z nastawieniem, aby podobały się wszystkim.

Photobucket

Photobucket

Do napisania powyższych słów skłonił mnie mail otrzymany niedawno od jednej, początkującej scraperki, której życzę dużo przyjemności i zadowolenia w kultywowaniu nowego hobby.

Do wykonania kartki wykorzystałam m.in. papiery BasicGrey, kwiatek Prima, ćwiek BasicGrey, zielony Perlen-Pen, dziurkacz MS DoilyLace.

8 marca 2011

Zieleń butelkowa

A w Radzyniu wciąż trwają Rękoczyny - czyli pierwsze warsztaty technik artystycznych. W zeszłym tygodniu zakończyliśmy etap zmagań z decoupage. Zajęcia okazały się niezwykle interesujące, a liczba uczestników zdumiewająca. W ramach zajęć wykonywaliśmy drewniane ozdoby na bazie łopatki do przewracania naleśników oraz zdobiliśmy butelki. Przyznam się, że słabo się przykładałam, toteż i za bardzo chwalić się nie ma czym - łopatka specjalnie walorów artystycznych nie posiada, więc nawet jej nie pokazuję. Przy butelce złapałam trochę wiatru w żagle, czego efekt można zobaczyć poniżej:

Photobucket

Photobucket

A tu nasza warsztatowa drużyna w akcie tworzenia:

Photobucket

- spotkania są niesamowite i wyzwalają niezgłębione pokłady energii. Dziecko me średnie, które uczęszcza ze mną na zajęcia, zdekupażowało w miniony czwartek butelek siedem! Oczywiście wszystkie te flaszki uparło się przytaszczyć do domu...

3 marca 2011

Pastelowa kontynuacja

w postaci kolejnych kartek w tej kolorystyce:

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Pierwsza jest wyrazem zmagań z nagrzewnicą i pudrem do embossingu - jak widać droga do efektu zadowalającego jeszcze długa i wyboista. Mam jednak nadzieję, że w przyszłości uda mi się posługiwać tymi akcesoriami z łatwością.

Do wykonania powyższych prac użyłam m.in.: papiery BasicGrey, stemple Inkadinkado, stemple-alfabet -MS.

No, dobra, a teraz czas na to, na co wszyscy z niecierpliwością czekają od kilku dni. Ze względu na różne okoliczności losowanie odciągnęło się w czasie, za co oczywiście wszystkich przepraszam. Na wstępie serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zgłosili chęć udziału w zabawie. Liczba chętnych była dla mnie wielka niespodzianką:

Photobucket

W roli sierotki tym razem wystąpiła moja najstarsza latorośl:

Photobucket

Moment napięcia i... jest!

Photobucket

Kto to taki...?

Photobucket

Gratuluję szczęścia w losowaniu! Zapraszam do kontaktu mailowego.
Dziękuję raz jeszcze wszystkim za udział w zabawie!