5 maja 2011

Pora skończyć ten urlop!

W ostatnim czasie pogrążyłam się w jakiejś czarnej dziurze, jeśli chodzi o moją działalność internetową. Tak czasem bywa, że pewne sprawy zaczyna się odkładać na drugi dzień, a drugiego dnia, na kolejny i tak to już później się toczy... Aż przychodzi moment podjęcia "męskiej decyzji"! Warianty z reguły są dwa: "już mnie to nie kręci, więc wysiadam" albo "jeszcze wiele nieodkrytych dróg przede mną - wracam do gry!". W takich mniej więcej klimatach zdarzyło mi się spędzić ostatnie tygodnie. Nowe prace oczywiście powstawały i w ciągu najbliższych dni zobaczycie to, na co udało mi się wydrzeć odrobinę wolnego czasu...
A teraz trochę szczegółów.

Tuż przed świętami zakończyła się pierwsza edycja Rękoczynów organizowanych przez Stowarzyszenie Stuk-Puk. Ostatnim etapem warsztatów było pisanie ikon! W ich fascynujący świat wprowadzał nas Arek Kulpa. Dzięki zaangażowaniu instruktora plan został zrealizowany w 100%! Wszystkim udało się wykonać prace w przewidzianym na to wymiarze godzin. Oto efekty naszych zmagań:

Photobucket

Photobucket

Więcej o ikonach przeczytacie w szóstym numerze Radzyńskiego Magazynu Społeczno Kulturalnego GROT (w wersji elektronicznej dostępny na portalu iledzisiaj)

Koniec marca i początek kwietnia był czasem wytężonej pracy twórczej dla Gimnazjum Nr 1 w Radzyniu Podlaskim. Szkoła już po raz drugi organizowała pomoc dla Hospicjum Małego Księcia w Lublinie. W naszym mieście akcja nosi nazwę "Radzyńskie Wielkie Wicie" i zgodnie z zapowiedzią Pani Dyrektor będzie trwać "do końca świata i o jeden dzień dłużej". Uczniowie, nauczyciele oraz rodzice wkrótce po zimowej przerwie świątecznej, zabierają się za wytwarzanie pisanek, kartek świątecznych, całych stosów różnokolorowych kwiatów z bibuły, które później wykorzystują do wykonania palm wielkanocnych - ilość wykonanych przedmiotów jest oszałamiająca! Podczas gali kończącej akcję wszystkie wykonane dzieła stanowią podarunki dla osób, które pragną wesprzeć hospicjum.
Mój udział w zeszłorocznej akcji był symboliczny i wzmianka o tym pojawiła się wówczas na moim blogu. W tym roku miałam przyjemność służyć pomocą, radą oraz akcesoriami wszystkim, którzy z zapałem wykonywali kartki świąteczne. Było mi niezwykle miło poznać młodych ludzi, którzy poświęcali swój wolny czas na bezinteresowną pomoc innym. Poniżej kilka fotek dokumentujących te chwile:

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Więcej o całej akcji można się dowiedzieć na stronie internetowej gimnazjum.

Przy okazji chcę podziękować ekipie sklepu Na-Strychu za błyskawiczną realizację zakupów, dodatkowo w niezwykle korzystnej cenie, które posłużyły do wykonania części prac oraz pozwoliły młodym rękodzielnikom zapoznać się z profesjonalnymi materiałami wykorzystywanymi w scrapbookingu.

W międzyczasie odbywały się święta, a ja nawet nie pokazałam żadnej kartki świątecznej... Jeśli ktoś szczególnie ciekawy, to może podejrzeć jedną na blogu FotoExpresu.

Z chęcią coś jeszcze bym dodała, ale w tym tygodniu klawiatura się na mnie obraziła i nie chce współpracować... To znaczy jej dolny rząd literek (z, x, c, v, b, n, m). A pisanie za pomocą myszki jest irytujące dość... Ale już zaopatrzyłam się w akcesorium zastępcze :))

Photobucket

Efekt mojej ostatniej wyprawy do ciuchlandu:))

Pozdrawiam serdecznie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz