25 września 2010

Dla Dziewczynki i Dla Chłopca

Dzisiaj okazało się, że jutro odwiedzę pewnego małego dżentelmena. Pobudziło to moją wyobraźnię i postanowiłam zmierzyć się z wyzwaniem wykonania kartki na tę okazję. Tak się rozpędziłam, że powstała również wersja dla młodej damy. Styl może niekonieczne właściwy dla dziecięcej kartki, ale ja się chyba w nim czuję najlepiej. Ogólnie jestem zadowolona z efektu, tylko co do atłasowych aplikacji, a zwłaszcza misia, mam wątpliwości, bo gdzieś wyczytałam, że nie da się takich aplikacji jakoś sensownie wykorzystać.
Oto kartki:

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

24 września 2010

Pogoda ducha

Zawsze trzeba ją zachować - pomimo coraz wyraźniej dającej odczuć swoją obecność jesieni, zmiennych nastrojów powodowanych jesiennym przesileniem, rozmaitych sytuacji skłaniających do niezbyt pozytywnych refleksji - spokój i równowaga - tym się kierowałam podczas tworzenia tej pracy:

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Wykorzystane materiały to: wydziergane przeze mnie szydełkowe kwiatki i listki, guziki z domowej graciarni oraz papiery ze scrap.com.

A teraz to, na co wszyscy czekają - wyniki candy!
Dziękuję serdecznie za udział w zabawie wszystkim, którzy poświęcili chwilę uwagi mojemu blogowi - jest mi bardzo miło z powodu tak dużego zainteresowania. Najchętniej obdzieliłabym wszystkich, ale niestety, nagroda jest tylko jedna i w dodatku dość skromna...
Losowanie odbyło się w godzinach przedpołudniowych:

Photobucket

A zwycięzcą została...

Photobucket

MATYLDA!

GRATULUJĘ!

Oto nagroda:

Photobucket

23 września 2010

Szydełkowe kwiatki - kurs - jak wykonać?

Zbliża się termin zakończenia mojego candy. Przy jego ogłaszaniu zapowiedziałam pojawienie się kursu na wykonanie szydełkowych kwiatków, oto on:

SZYDEŁKOWE KWIATKI

1. Wykonujemy 10 oczek łańcuszka

Photobucket

2. Łączymy końce łańcuszka oczkiem ścisłym

Photobucket

3. RZĄD PIERWSZY - wykonujemy 23 półsłupki

Photobucket

4. Łączymy wykonane półsłupki oczkiem ścisłym

5. RZĄD DRUGI - wykonujemy 5 oczek łańcuszka i oczko ścisłe w co drugi półsłupek licząc od szydełka (ostatnie oczko ścisłe powinniśmy wkłuć u podstawy pierwszych pięciu oczek łańcuszka)

Photobucket

w ten sposób powinniśmy otrzymać 12 łańcuszkowych pętelek.

6. Wykonujemy dwa oczka łańcuszka, a następnie oczko ścisłe na środku pierwszej łańcuszkowej pętelki, licząc od szydełka

7. RZĄD TRZECI - wykonujemy 9 słupków pojedynczych na kolejnej łańcuszkowej pętelce, a następnie oczko ścisłe na środku kolejnej pętelki - powtarzamy to do końca rzędu

Photobucket

8. Kończymy oczkiem ścisłym na środku pętelki, od której rozpoczęliśmy wyrabianie słupków.

To wszystko

Photobucket

SCHEMAT KWIATKA

Photobucket

A rezultat pracy wygląda tak:

Photobucket

A do candy można się zgłaszać do północy. Losowanie i ogłoszenie wyników nastąpi jutro.

18 września 2010

Pudełko typu exploding box

Przedstawiam moje pierwsze exploding box, niestety, brakuje fotek wnętrza, ale nie było tam nic szczególnego, gdyż pudełko stanowiło opakowanie prezentu urodzinowego dla koleżanki mojej córki.
Pudełko, niezbyt trudne do wykonania, jakkolwiek pierwsza próba spaliła na panewce, gdyż użyłam nieodpowiednich materiałów. Dopiero po zapoznaniu się z kursem qrcza-k wyszło bezproblemowo. Kurs znajdziecie na forum scrappassion.
A tu już moje pudełko:

Photobucket

Photobucket

Na zakończenie zapraszam ponownie do mojego candy z szydełkowymi kwiatkami w roli głównej.

14 września 2010

Szydełkowe kwiatki w roli głównej

Ostatnio zawzięcie szydełkuję. A że lubię szybkie i efektowne prace, ograniczam się do szydełkowych kwiatków i motylków. Postanowiłam te swoje wytwory zamieścić na kartkach, prezentują się tak:

Photobucket

Photobucket

Wkrótce zamieszczę na blogu kurs na wykonanie dokładnie takich kwiatów, z którym póki co można się zapoznać na forum scrappassion. A dla mniej zaawansowanych pod względem szydełkowania polecam udział w mini-candy, w którym będzie można zdobyć m.in. takie oto kwiatki:

Photobucket

Zasady wszystkim znane - pozostawić komentarz pod tym postem i wkleić link informujący o rozdawnictwie na pasku bocznym swojego bloga (wystarczy skopiować i wkleić kod z ramki, którą odnajdziecie na pasku pod informacją o candy). Serdecznie zapraszam.